HOME

OXYjet STAR

OXYjet LEO

OXY CRYSTAL

POSTUPY OŠETRENIA

KOZMETIKA

BUST FORM novinka

BODY FORM novinka

OXYjet HOME SET

NORA BODE

ŠTÚDIÁ OXYjet

FAQ

ODKAZY

KONTAKTY

TLAČ

ONLINE SHOP

CENNÍK

VELTRHY


Vývoj systému OXYjet

V roku 1986 si otvoril technik a liečiteľ Lothar Bode spoločne so svojou manželkou, farmaceutičkou a lekárničkou Juttou Bode liečiteľskú prax. Po krátkej dobe sa špecializoval na ošetrenie kožných ochorení, predovšetkým neurodermitidu a iné zápalové formy. Veľa kožných problémov je možné ošetrovať len agresívnymi metódami s vedľajšími účinkami a spoločne sa hľadajú riešenia.

V roku 1989 založili Jutta a Lothar Bode s vedeckou podporou Prof. R. Gorgese z Výskumného ústavu IN.TACT. eV v Hohensteinu. Cieľom je podpora výskumu v oblasti mediátorov imunitného systému v pokožke. Niekoľko univerzít, vysokých škôl a firiem sa zúčastňovalo prostredníctvom odborníkov a ich odborných znalostí na rôznych výskumných projektoch. V priebehu týchto prác vyvinul Lothar Bode rýchly mikroskopický test k určení kvality bunečných medzipriestorov. Rýchle sa stáva jasným, že prostredníctvom tzv. biomatrix medzi jednotlivými bunkami pokožky je možné za pomoci tlaku dostávať do pokožky účinné látky. Došlo ku zrodu systému OXYjet.

V roku 1994 založili Jutta a Lothar Bode firmu NORA BODE Kosmetik. V tom istom roku bol vyvinutý prototyp prístroja OXYjet, ktorý dostáva za pomoci impulzného tlaku kyslíku hlboko do epidermis špeciálne kozmetické formulácie a čistý kyslík. Teraz sú systematicky vyvíjané špeciálne účinné látky pre ošetrenie a zodpovedajúce výrobky pre domácu starostlivosť. Výsledky ošetrenia, predovšetkým pri suchej ekzematickej a atrofickej starej pokožke, vedú konečne ku kozmetickej aplikácii systému.

V roku 1997 pridelil Nemecký patentový úrad v Mnichove patent pre pána Lothara Bode na metódu tlakových injekcií. Vedecké štúdie vykonané Frauenhoferským inštitútom biomedicínskej techniky v St. Ingbert v Nemecku, potvrdzujú účinnosť metódy OXYjet a súčasne vedú k ustáleniu tlaku pri ošetrení. V tom istom roku bol uvedený na nemecký trh prvý model prístroja OXYjet.

V roku 1998 a v nasledujúcich rokoch sa prístrojová technika a kozmetické prípravky Nora Bode stále ďalej rozvíjajú a špecializujú. Obchod s prístrojom OXYjet určuje rastúcou mierou vývoz do susedných európskych zemí a konečne do Ázie, USA a Ruska.

V roku 2003 prichádza na trh inovácia BEAUTY-TOX od firmy NORA BODE a stáva sa rýchlo bestsellerom. Londýnsky list Daily Mirror označil pop ikonu Madonnu za zrejme nejpopulárnejšiu užívateľku systému OXYjet BEAUTY-TOX, pričom dnes už každý pozná tajomstvo krásy tejto hviezdy.

V roku 2005 prezentuje firma NORA BODE udivenému svetu krásy ďalšiu revolúciu: OXYjet Set – kyslíkovú tlakovú injekciu pre domáce použitie – teraz je liftingovou senzáciou pre prominentov z celého sveta: The „body“ Elle MacPherson, nemecké herečky Anja Kruse, Suzanne von Borsody, Jutta Speidel a Christine Neubauer nedajú dopustiť na kyslíkovú tlakovú metódu.

Rok 2006 je opäť rokom plným inovácií z firmy NORA BODE: prístroj OXYjet je teraz vybavený ešte väčšou silou a poskytuje ešte pôsobivejšie výsledky ošetrenia. Jedná sa na jednej strane o STAR pre náročný inštitút a SPA a na druhej strane o mobilný prístroj LEO pre prenosné použitie. Oba prístroje sú výkonné a spĺňajú najvyššie nároky.

V roku 2008 dopĺňa firma NORA BODE prístroj OXYjet STAR, ktorý sa medzitým stal veľmi úspešným, o exkluzívne moduly pre ošetrenie tela. Prírodné zväčšenie objemu poprsia za pomoci novej rady OXYjet Bust Form a cielené odbúravanie tukových vankúšikov za pomoci revolučného kozmetického ošetrenia tela OXYjet Body Slim,

 

Skúsenosť, kompetencia a inovačná sila sú našimi silnými stránkami!